114 millió forintos fizetés (240.000 brit font) elég jól hangzik ahhoz, hogy eláruld a hazádat és azt a katonai szövetséget, amelyért egész életedben küzdöttél? Nos, azok a brit pilóták, akik már a kínai légierő pilótáit képezik ki a legmodernebb hadviselésre vélhetően igent mondtak erre a kérdésre, bár lehet, hogy a legtöbben nem árulásnak, csupán jó pénzért végzett munkának fogják fel kínai “szolgálatukat.”
A The Sun szerint már legalább 30 egykori brit pilóta dolgozik Kínában, a beszervezésükre pedig egész kis hálózat épült ki a NATO-tagállamban. Egy tisztégviselő elmondása szerint a koronavírus-járvány és az azzal járó korlátozások jelentősen csökkentették a beszervezések gyakoriságát, ám a korlátozások feloldásával újra megjelentek a kínai munkaközvetítők, akik a legjobb brit pilótákat szeretnék “kivásárolni” a feltörekvő szuperhatalom, Kína számára.
A munkabér egyébként mesés, átszámítva 114 millió forint egy évre és csupán annyit kell tenni, hogy kiképzik a legmodernebb fegyverek és technikák használatára a kínai légierő pilótáit. A legtöbben azok közül, akik elvállalták a “feladatot” az 50-es éveikben járnak és néhány éve fejezték be az aktív katonai szolgálatot a brit hadseregben. Tapasztaltak és elég fiatalok tehát még ahhoz, hogy kineveljék a következő generációt, de úgy tűnik, hogy hazájuk és korábbi katonai szövetségeseik ellenében.
Kína vezére, Hszi Csin-ping egyébként már többször világossá tette, hogy hazáját katonai világhatalommá szeretné tenni.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/10/16/alig-kezdodott-el-a-kinai-kommunista-kongresszus-maris-repkednek-a-kemeny-kijelentesek/” ][/hm_embed]
Brit hírszerzési források szerint egyébként államtitkokat nem árultak el a beszervezett brit pilóták, ennek ellenére a brit kormány elhatározta, hogy fellép a “féktelen” toborzással szemben. Ennek keretében megpróbálnak kapcsolatban lépni a már kiutazott katonákkal. 2019 előtt is volt példa toborzásra, ám akkor kevés eset volt és egyenként tudták őket kezelni, mondta egy tisztségviselő. Most azonban minden korábbinál szélesebb körűvé vált ez a probléma és zömében a vadász- valamint helikopterpilótákra fókuszál.
A brit pilótákat egyébként nem közvetlenül a kínai állam, hanem az ún. Dél-Afrikai Repülési Akadémia keresi meg, aminek mondanunk sem kell talán, hogy semmi köze a Dél-Afrikai Köztársasághoz.
“A pénz fontos motiváló erő ezeknek az embereknek, akik már egy ideje leszereltek”, teszi hozzá a The Sun-nak nyilatkozó minisztériumi tisztviselő. “Tudunk olyan megkeresésekről, amelyek még szolgáló pilótákat céloztak, de közülük senki sem mondott igent az ajánlatra”, hangsúlyozta. Ugyanakkor azt is elmondta, hogy a kínaiak nem csupán briteket keresnek, hanem más NATO-tagállamok leszerelt pilótáit is, köztük amerikaiakat.
A kormány eközben fogadkozik, hogy törvényi szinten is kezelni fogja ezt a problémát. Az új nemzetbiztonsági törvény például fog erre kitételt tartalmazni, ám azt nem árulták el, hogy pontosan mit. Egyébként Kínát nemrég sorolta egy stratégiai dokumentum hivatalosan is a Nagy-Britanniát fenyegető veszélyek közé.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/10/11/neked-van-kinai-kutyud-kina-megfigyelhet-es-ellenorizhet-ezeken-keresztul/” ][/hm_embed]
Kiemelt kép: illusztráció, kínai pilóták
Source: The Sun
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni